Przejdź do głównej zawartości

O blogu

Blog "Bibliotekarskim piórem napisane..." zawiera teksty napisane przez bibliotekarzy Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, powstałe z potrzeby podzielenia się wrażeniami z przeczytanych książek, przemyśleniami na ich temat, a także osobistymi refleksjami o życiu, ludziach, przyrodzie itp. Opowieści powstają pod wpływem inspirującej literatury (Małgosia), lub same próbują tę literaturę tworzyć (Iwo).  Nie zabraknie w nich zachwytu nad światem, łagodnego uśmiechu i fantazji.

Serdecznie zapraszamy do lektury! 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Prześwity - 1. "Most"

Most Nie mógł się zatrzymać, nie był w stanie, ponieważ po drugiej stronie czekało go wyłącznie wytchnienie, przywleczone nagłym zakończeniem. Trwał jeszcze od samego początku, którego nie można było określić, bowiem brzeg nigdy nie był ten sam, jeden z dwojga, zawsze na przeciw drugiego, nigdy na swoim miejscu.

Prześwity - 3. "Poetka"

Poetka Na jej twarzy rozchodził się wyraz ciągłego zaskoczenia, nieistniejącego otwarcia, niczym oczy jarzące się w zachwycie, niemogące objąć zachodzącej na niej rzeczywistości. Mimo wszystko miała mocno ściągnięte usta, które lekko falowały u nasady wgryzając się w wyraz gorzkiego posmaku. Mimo wszystko szła dalej, zlepiona zupełnie ze swoimi myślami, z których nie mogła się wykraść, wydobyć na kruchość ciszy. Wszystko w zakłopotaniu ścigało siebie, z jednej strony w drugą, wciąż idąc naprzeciw siebie. Myślała ulicą, która rozchodziła się wiernie w formacjach konturów, linii, krzywizn oraz pod postacią znanych jej już figur. Spieszyła się, jej ciężki chód, odbijający się od powierzchni kozaków, głośno rozbijał się, tworząc rozbudzone minigrzmoty, które odbijały się echem w matowym, zimnym powietrzu.

Prześwity - 2. "Nieprzejednane zwierzęta"

 Nieprzejednane zwierzęta